Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Informacje o wodzie

Ustronianka to naturalna woda źródlana, po którą na co dzień sięgają tysiące naszych kontrahentów (firm usługowych, zakładów produkcyjnych, urzędów oraz instytucji). Jest ona doceniana ze względu na krystaliczną czystość oraz ustabilizowany, w pełni naturalny skład mineralny.
Najwyższą jakość wody Ustronianka, gwarantuje bezpośredni sposób jej pozyskania z podziemnych ujęć wodonośnych warstw plejstoceńskich, które sięgają 100 metrów w głąb ziemi. Źródła wody Ustronianka, zlokalizowane są na terenach ekologiczne czystych, słynących z walorów uzdrowiskowych. System wydobywania i butelkowania sprawia, że Ustronianka dostarczana do Państwa w butlach, zachowuje swą niezmienną postać i wszystkie naturalne właściwości krystalicznie czystej, źródlanej wody.

Ze względu na kompozycje składników mineralnych, Ustronianka doskonale nadaje się do przygotowywania wszelkiego rodzaju napojów oraz potraw, bo wydobywa z nich naturalne składniki odżywcze, zachowuje ich oryginalne aromaty i smak.
Ustronianka, jako woda niskozmineralizowana, jest najodpowiedniejsza do picia na co dzień, a niewielka zawartość sodu, pozwala na jej nieograniczone spożycie.
Naturalna woda źródlana Ustronianka, ze względu na optymalny skład mikro i makroelementów, polecana jest osobom w każdym wieku.

Należy pamiętać, że odpowiednie nawodnienie, wpływa na stan fizyczny i psychiczny człowieka, a co się z tym wiąże również – efektywność pracy. Niedostateczna ilość wody w organizmie, może powodować większe zmęczenie oraz obniżoną sprawność psychiczną. Symptomy nawet lekkiego odwodnienia są bardzo łatwo rozpoznawalne: ból głowy połączony z zawrotami, zmęczenie, obniżenie czujności i możliwości koncentracji.

Codzienna praca, intensywny wysiłek, szybkie tempo życia, wymaga stosowania prawidłowej, urozmaiconej diety, której nieodzownym elementem jest spożywanie naturalnej wody, zawierającej zbilansowaną kompozycję składników odżywczych. Minerały zawarte w naszej wodzie źródlanej, dzięki jonowej postaci, są bardzo łatwo przyswajalne i zapewniają równowagę organizmu. Warto wiedzieć, że:
 • magnez:
  nazywany „pierwiastkiem życia,” bierze udział w ponad 300 procesach, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania szczególności mózgu oraz serca. Zapewniając organizmowi odpowiednią dawkę magnezu, zwiększysz odporność na stres i różnorodne infekcje, usprawnisz koncentrację i pracę układu krwionośnego.
 • wapń:
  stanowi podstawowy składnik mineralny kości i zębów. Właściwy poziom wapnia zapewni Ci odpowiednią przemianę materii oraz pracę układu nerwowego
 • sód:
  jest pierwiastkiem występującym w większości pokarmów. Dzienne zapotrzebowanie na sód jest niewielkie i w zupełności pokrywa go ilość dostarczana z pokarmami.
  Ustronianka jest wodą niskosodową, dzięki czemu pita może być przez osoby w każdym wieku, bez żadnych ograniczeń.
Odkryj zalety naturalnej wody źródlanej Ustronianka w swojej firmie.

Zawiera 465 mg/l rozpuszczonych składników mineralnych.
Zawartość składników mineralnych w 1 litrze wody:
Kationy(mg/l)
wapniowy Ca2+80,16
magnezowy Mg2+14,58
sodowy Na+5,91
potas K+1,17
Aniony(mg/l)
chlorkowy Cl-12,98
wodorowęglanowy HCO3-293,00
siarczanowy SO42-28,00
fluorki F-0,23
<< powrót
Get Adobe Flash player
Ustronianka - strona korporacyjna
coypright 2009 Ustronianka | Design go2.net
USTRONIANKA Sp. z o.o.
ul. Jelenica 72
43-450 Ustroń

Woda Źródlana Ustronianka - smak natury, dar ziemi: O nas | Woda | Usługa galonowa | Urządzenia | Kontakt