Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Ustronianka – Źródło godne zaufania

Historia firmy Ustronianka, której jedynym założycielem i właścicielem jest Michał Bożek, sięga 1980 roku. Z niewielkiego, kilkuosobowego zakładu, w krótkim czasie przerodziła się w ogólnopolską firmę, zatrudniającą pół tysiąca osób.
Obecnie Ustronianka zalicza się do liderów w produkcji takich napojów jak woda źródlana czy mineralna. Jest w pełni polską firmą, która skutecznie konkuruje z zagranicznymi koncernami, takimi jak Eden czy Nestlé Waters (Dar Natury).
Jako renomowana, działająca na terenie całego kraju firma, sukcesywnie zwiększa numerykę swych produktów, oferując je poprzez wszystkie kanały sprzedaży. Ustronianka elastycznie dostosowuje swą ofertę do potrzeb rynku. Łączy najnowsze, technologiczne rozwiązania z dziesięcioletnimi tradycjami w zakresie wydobycia i dostarczania produktów. Źródłem sukcesu firmy jest najwyższa jakość oferowanej wody oraz w pełni profesjonalna i kompleksowa realizacja oczekiwań klientów. Stabilność rozwoju Ustronianki gwarantują nowoczesne metody zarządzania, sprzedaży oraz magazynowania.
Ustronianka, od początku swej działalności, czerpie z bogatych, sięgających XIX wieku tradycji uzdrowiskowych miasta Ustronia oraz źródła Bódzigłód, któremu przypisywano właściwości zdrowotne. Michał Bożek, założyciel firmy, korzystając z tych wartości, zdobywał kolejnych klientów, oferując niezmiennie najwyższej jakości wodę.
Od początku lat dziewięćdziesiątych, Ustronianka sukcesywnie pozyskiwała ogólnopolski rynek i rozbudowywała portfolio swych produktów. W 1994 roku firma rozpoczęła produkcję wody i napojów owocowych w drugim swoim zakładzie, zlokalizowanym w malowniczo położonej części Ustronia - Jelenicy, w obszarze otuliny Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Powstały nowe hale, co umożliwiło wydobycie, butelkowanie i magazynowanie wody w warunkach o najwyższym standardzie. Kolejną inwestycją był uruchomiony w 1994 roku zakład w Białej koło Prudnika, u podnóża Gór Opawskich. Zakład ten jest obecnie jednym z najlepiej wyposażonych zakładów rozlewniczych w Polsce. W 2000 roku Ustronianka przejęła istniejące od 1963 roku Zakłady Wytwórcze Czantoria w Ustroniu. Dwa lata później, w roku 2002, zakład numer 2 w Ustroniu Jelenicy został gruntownie przebudowany. Powstały nowoczesne pomieszczenia biurowe, nowa hala magazynowa oraz produkcyjna z liniami do rozlewu wody mineralnej i napojów. Obecnie Ustronianka posiada trzy zakłady produkcyjne oraz pięć centrów dystrybucji wody w systemie galonowym, co zapewnia jej ugruntowaną pozycję i miano ważnego gracza rynkowego. Jest w pełni polską firmą, która plasuje się w czołówce producentów wody i dostawców wody źródlanej do firm, biur i indywidualnych odbiorców.<< powrót

WYDARZENIA

4 października 2012 r., Prezes firmy Ustronianka oraz władze rodzimego Klubu Sportowego Wisła-Ustronianka przedłużyły umowę dotyczącą współpracy.więcej >>

Decyzją samorządowców Ustronianka została nagrodzona tytułem Firma Roku i zwycięską statuetką 'Dedal'.

więcej >>

PRACUJ Z NAMI

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w firmie Ustronianka, zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami.
aktualne oferty pracy >>
Ustronianka - strona korporacyjna
coypright 2009 Ustronianka | Design go2.net
USTRONIANKA Sp. z o.o.
ul. Jelenica 72
43-450 Ustroń

Woda Źródlana Ustronianka - smak natury, dar ziemi: O nas | Woda | Usługa galonowa | Urządzenia | Kontakt